בתי אבות – כמה הם עולים בעצם?

השירות, תנאים, מותאם לביקורים, רפואה וכמובן עלויות, כל מה שצריך וחשוב לדעת

עוד לא הומצא האדם שהצליח לעצור את הזמן, גם את מעיין הנעורים עוד לא מצאנו ולמרות זאת, הרפואה שהתפתחה בצורה מדהימה במהלך המאה ה-20 הצליחה לשפר את מצבם הבריאותי של רבים ולהעלות את תוחלת החיים, התוצאה היא שיותר ויותר מבוגרים מגשימים את הברכה: "עד 120!"

למרות האופטימיות הרבה לא ניתן להתעלם מהשלכותיו של הזמן ובשלב כלשהו גם ההורים שלנו מזדקנים וזקוקים לעזרה מדי פעם או באופן מתמיד. 
כשמגיעים לשלב הזה,  השלב בו בני המשפחה והקשיש מגיעים להבנה שמקום המגורים המוכר והאהוב כבר אינו מתאים הוא שלב קשה ביותר,
ההכרה בכך שהקשיש זקוק לסיוע חלקי או מתמיד פוגעת בכל האופן בו הוא תופס את עצמו. מכיוון שקצב החיים של רבים מאתנו לא מאפשר לנו לטפל בהורים באופן שוטף מחליטות חלק מהמשפחות לשקול את האפשרות של מגורים בבתי אבות.

עלות בתי אבות במרכז, בצפון ובדרום
ישראל מכילה יותר מ-500 מוסדות שמיועדים למגורי קשישים. המוסדות יכולים להיות בבעלות ציבורית וללא כוונת רווח, להיות מוסדות ממשלתיים שנמצאים בבעלות המדינה ומשרד הבריאות או להיות פרטיים. אנו נתעמק בבתי האבות שמיועדים לתשושים שזקוקים לעזרה מסוימת ובבתי האבות הסיעודיים.
בתי אבות שמיועדים לתשושים מתאימים לקשישים שצריכים עזרה חלקית והם מכילים מחלקות שונות. בבתי האבות הללו מקבלים הקשישים מגורים מתאימים, מזון, שירותי ניקיון, חשמל, מים, שירותי רפואה (אך לא אשפוזים ותרופות), חימום, שירות אמבולנס, טלפון, כבלים, טיטולים ותעסוקה שחיונית ביותר עבורם ומאפשרת להם לצור אינטראקציה עם מבוגרים אחרים. בתי האבות נמצאים תחת פיקוח משרד העבודה והרווחה.

המחירים של בתי האבות עומדים על 10,000 ₪ בממוצע לחודש כשהיקרים שבהם יכולים להגיע לסכום של 15,000 ש"ח בממוצע לחודש. המחירים תלויים בין היתר במיקומם של המוסדות. לרוב, יהיו מחירי בתי האבות בצפון ובדרום נמוכים יותר ממחירי בתי האבות במרכז.
בתי אבות סיעודיים מתאימים לקשישים סיעודיים ולקשישים שמוגדרים בתור "תשושי נפש". קשישים אלו זקוקים לעזרה בביצוע מרבית הפעולות השגרתיות. הקשישים יכולים להתקשות למשל בשליטה על הסוגרים, לסבול מבעיות זיכרון ויכולת שיפוט פגועה ולנוע בעגלת נכים. כמו כן, מתאימים בתי האבות הסיעודיים לקשישים שאינם יכולים לקום מהמיטה, לקשישים שסובלים ממחלות שמגבילות את תנועתם ולקשישים שסובלים מבעיות אחרות. בתי האבות הללו נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות וחייבים להחזיק ברישיון "בית חולים". 

מחירי בתי האבות הסיעודיים מספקים את מלא השירותים למעט אשפוזים – עבורם יש לשלם מחיר חד פעמי. חלק מבתי האבות הסיעודיים מספקים תרופות וטיטולים בעלות נוספת שעומדת על 1,000 ₪ לחודש. מחירי בתי האבות הסיעודיים עומדים על 11,000 ₪ בממוצע לחודש. באזור המרכז יכולים המחירים להגיע לסכום של 15,000 ₪ בחודש ואף יותר. 

לקביעת ייעוץ מלאו את פרטי ההתקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדםשירות ברמה של בית מלון או חדר שמכיל מספר אנשים?
כבני משפחה שמעוניינים למצוא את המקום הטוב ביותר עבור האהובים עליכם סביר שתרצו לבחור בבית האבות המתאים ביותר מבחינת הרמה, השירותים, צוות העובדים, המיקום, התזונה ופעילויות הפנאי, הבעיה היא שבחינת בתי אבות מחירים מגלה שבתי האבות יכולים לעלות הרבה כסף. חלק ממשפחות הקשישים שאינן יכולות לעמוד בתשלומים הגבוהים בוחרות להוזיל את התשלום על ידי בחירה בבית אבות שמציע חדרים שמאכלסים מספר אנשים, מדובר כמובן שמדובר על פשרה – חדר ושירותים ברמה של בית מלון לא ישתוו לשירותים ולחדר שמכיל מספר אנשים כך שזהו פתרון שחייב להתאים לאישיותו של הקשיש ולרמת הפרטיות לה הוא זקוק.

על הקוד ופשרו
בשורות טובות שישמחו משפחות רבות שאינן יכולות לשלם את הסכומים הגבוהים הן שבחלק מהמקרים ניתן לקבל הנחה או במילים מקצועיות: "לקבל קוד". הקוד ניתן במקרה שמשרד הבריאות הגדיר את הקשיש בתור סיעודי וחסר יכולת מבחינה כספית. במקרה שבקשת הקוד מתקבלת מקבל הקשיש סיוע במימון בית האבות. כדי לקבל את הקוד יש להתמודד עם בירוקרטיה ולעבור ועדה, אך ההשקעה משתלמת.
מקורות סיוע נוספים למימון יכולים להגיע מחברות הביטוח, מהקרן לרווחת ניצולי שואה, ממשרד הרווחה או באמצעות משכנתה הפוכה, במצב זה הקשיש ממשכן את ביתו לבנק. לאחר מותו תימכר דירתו וחלק מסכום המכירה יעבור אל הבנק בתוספת ריבית. 

רשת בתי האבות "ביחד" מזמינה אתכם ליום סיור משפחתי במהלכו תקבלו ייעוץ מקצועי ללא התחייבות וללא עלות. במהלך השהייה תוכלו להתרשם מסביבת המגורים, השירותים והצוות המיומן והמסור. לתיאום סיור באחד מבתי האבות שלנו לחצו כאן.

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA