עדכוני שירות מהבתים שלנו

צוות הסיעוד בבית לאזרחים וותיקים

צוות הסיעוד בבית לאזרחים וותיקים

במרכז צוות מנוסה של רופאים, אחים ואחיות, דיאטניות קליניות, פיזיותרפיסטים, קלינאית תקשורת ועוד..

הצוות הסיעודי מורכב מצוות נרחב של אחים ואחיות מוסמכים, ברובם אקדמאים, ובוגרי קורסי התמחות שונים בטיפול בתחום הגריאטרי.

קרא עוד »
צוות העובדות הסוציאליות

צוות העובדות הסוציאליות

העובדות הסוציאליות מייעצות לדייר ולמשפחתו בדבר מיצוי זכויותיו

העובדות הסוציאליות מייעצות לדייר ולמשפחתו בדבר מיצוי זכויותיו המשפטיות והכספיות, ומסייעות בהליכים הנדרשים מול הרשויות השונות.
קרא עוד »
הפיזיותרפיה בבית לאזרחים ותיקים

הפיזיותרפיה בבית לאזרחים ותיקים

מחלקת פיזיותרפיה משוכללת וחדישה

מיד עם קליטת דייר חדש, בוחן הפיזיותרפיסט את צרכיו. במידה והדייר נעזר בכסא גלגלים, נבדק האם הוא יושב באופן נוח ובטוח
קרא עוד »
קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת

תפקידה של קלינאית התקשורת הוא לייעץ ולטפל בקשיי בליעה, שמיעה, שפה ותקשורת

תפקידה של קלינאית התקשורת הוא לייעץ ולטפל בקשיי בליעה, שמיעה, שפה ותקשורת. 
קרא עוד »
ריפוי בעיסוק ותעסוקה

ריפוי בעיסוק ותעסוקה

תעסוקה יומית לחיים בריאים

בתוך שבועיים מהגעתו של דייר חדש למחלקה, מבצע עבורו הצוות אבחון והערכה.

קרא עוד »
בית מרקחת

בית מרקחת

אצלנו במבנה לנוחות הדיירים והמשפחות

בית המרקחת שבבית לאזרחים וותיקים מבצע רכש תרופות עבור כל דייר ודייר על פי מרשמיו, וכן רוכש תרופות שבשימוש שוטף. 

קרא עוד »
הבית לאזרחים וותיקים בקדימה צורן

הבית לאזרחים וותיקים בקדימה צורן

כולל שש מחלקות יפיפיות לדיירים סיעודיים ותשושי נפש

.המחלקות הכוללות חדרים ליחיד ולזוג מאובזרות בציוד רפואי מתקדם התואם לדרישות משרד הבריאות

קרא עוד »
בית אבות עטרת רימונים

בית אבות עטרת רימונים

למעלה מ 30 שנות ניסיון עבודה עם קשישים סיעודיים וחולי דמנציה.

במוסד עובדים צוות רב מקצועי של רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, דיאטניות, קלינאית תקשורת, עובדות סוציאליות.
צוות אחזקה דואג 24/7 לתפעול ותקינות של כל המערכות ותחזוקתן השוטפת. 
קרא עוד »
בית אבות מרכז סיעוד וותיקים

בית אבות מרכז סיעוד וותיקים

בית אבות איכותי בבני ברק

שבע מחלקות לדיירים סיעודיים ולדיירים תשושי נפש מכיל מרכז סיעוד ותיקים מקבוצת "ביחד", אשר נוסד מחדש בשנת 2015,
במבנה מפואר, מרווח, חדיש ומותאם לכל הצרכים של הדיירים ובני משפחותיהם.
קרא עוד »
איגרת למשפחות של רשת ביחד

איגרת למשפחות של רשת ביחד

מאת הנהלת הרשת ומנהלי הבתים ברשת

לכל משפחת ביחד

בזמנים קשים אלו ברצוני להודות לכולכם על שיתוף הפעולה ולהתנצל על חוסר היכולת להתראות עם יקיריכם.
המציאות הקשה שנכפתה עלינו והדאגה הרבה לשלומם של כל הדיירים היא מעל הכל.!!!
אנו  עובדים מעל ומעבר בכל תחום אפשרי הנוגע לביטחון ובריאות דיירינו!
אם ברכש מסיבי של ציוד מגן וחיטוי מיוחד ,קנית טבלטים לתקשורת שוטפת בין הדירים למשפחות ,העסקת עובדים במתכונת חירום ובהכנת הבתים לכל תרחיש אפשרי חס וחלילה. איננו חוסכים בשום תחום ובשום אמצעים, למרות שהתמודדות עם בעיה בהיקף כזה מעולם לא נלקחה בחשבון כולל על ידי משרד הבריאות , בתמחור שרותי האשפוז. 
כחלק מהאמצעים הנוספים שנקטנו, דאגנו לסגר המוסדות עוד לפני הוראות משרד הבריאות, למקומות לינה במוסדות לרוב העובדים, כדי למזער את החשיפה שלהם במרחב הציבורי.
חלק מהאתגרים הרבים שאנו מתמודדים איתם העדר ציוד מיגון זמין ורכישה בכל מחיר, גיוס ושימור הצוות בימים קשים כאלה, הערכות לתסריטים שונים במגבלות המבנים הנתונים אתגרים רבים אחרים.
את כל אלה אנו עושים (לצערנו) כמעט ללא תמיכה כלשהי וללא שום הנחיות ברורות  ממשרד הבריאות.
יש לזכור שהמוסדות בארץ הינם מוסדות הנותנים שירות סיעודי ולא היו אמורים להיות ערוכים לטיפול באירוע מסוג האירוע אותו אנו חווים, כמו כן- לרשות המוסדות לא עומדים אמצעים שקיימים  ברשות משרד הבריאות-כמו עריכת בדיקות לזיהוי וירוס  קורונה, החלטות על מניעת כניסה או סגרים, גיוס משאבי כוח אדם לאומי (חיילים וכו’) –למרות כל אלה אנו עושים כל מה שניתן  במסגרת היכולות שלנו ואף הרבה מעבר לכך-ללא חיסכון בזמן או במשאבים.
אנו מודים  לעובדים שלנו ,מעריכים את מסירותם העצומה ואת מסירותם ליקירכם שהם גם יקירינו, כל משך ימות השנה-ובתקופה זו בפרט.

בברכת חג שמח ובריאות לכולנו,

דודי ברימר | קוסטה גרינשפון | דרור קוטיגרו | צביקה זמיר | שלומי לוקר | אבנר אברהם
    יו"ר             מנהל                 מנהל            מנהל              מנהל          מנהל
קרא עוד »
ראיון עם

ראיון עם "קוסטה גרינשפון" מנכ"ל מרכז גריאטרי "עטרת רימונים" בבני ברק -רשת ביחד

לערוץ חדשות TV9

בישראל חיים כיום כ 11% אנשים בני 65 ומעלה, חלקם מנהלים חיים עצמאיים בביתם וחלקת מתמודדים עם השאלה איזה מסגרת דיור מתאימה להם, הקהל המתמודד עם השאלה הזאת נחלק לשניים:
    1. אנשים עצמאיים שמחפשים מסגרת לחברה ופנאי
    2. אנשים שמצבם הרפואי מצריך סיוע סיעודי או דמנטי ותמיכה רפואית יום יומית

אנשים שמחפשים מסגרת לחברה ופנאי ימצאו מענה בדיור מוגן ובתי אבות, שניהם מספקים שירותי הסעדה, ניקיון, פעילויות תרבותיות וחברתיות ואף שירותים רפואיים בסיסיים, כאשר ההבדל העיקרי בין שני אלו הוא רמת המוסדיות שלהם וקהל היעד.
כשמדובר באנשים שמצבם הרפואי והתפקודי מצריך סיוע ותמיכה הסיפור הוא שונה לגמרי. בישראל יש כ 260 בתי אבות סיעודיים וכ 12 מוסדות לסיעודי מורכב, ההבדל בין מצב תשוש נפש לסיעודי או לסיעודי מורכב הוא ברמת הטיפול, מצבים אלו מחייבים טיפול רפואי ייחודי בנוסף לצורך בסיוע בפעולות יומיומיות בסיסיות.

רשת בתי הורים "ביחד" מובילה את תחום בתי האבות הסיעודיים בארץ ומציבה את הרף בשירותים הרפואיים שהיא מציעה.
"קוסטה גרינשפון" מנכ"ל "מרכז גריאטרי רימונים" בבני ברק, נמצא בתחום כ 22 שנים ומאז שגרת יומו מתנהלת בקפדנות מול צוותים רפואיים וסיעודיים, נותני שירות, משפחות הדיירים וכמובן הדיירים עצמם, ידו תמיד על הדופק וראש סדר עדיפותיו זה הצורך לשפר את איכות חייהם של הדיירים ולמנוע אשפוזים מיותרים אשר גורמים לשלל בעיות קשות בגיל המבוגר.

שלום "קוסטה גרישפון", אתה נמצא בתפקיד מפתח ברשת המובילה את תחום בתי האבות הסיעודיים בארץ, ספר לנו קצת על הרשת ומה מייחד אותה בתחום.

קוסטה–"שלום רב, רשת בתי הורים "ביחד" פועלת למעלה מ 30 שנה ומונה 6 בתי אבות סיעודיים וסיעודי מורכב, בכל בית יש מספר מחלקותהמופעלות ע"י צוות רב מקצועי של רופאיםואחיות 24/7, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, דיאטניות, קלינאית תקשורת, עובדות סוציאליות וצוות אחזקה הדואג 24/7 לתפעול ותקינות של כל המערכות ותחזוקתן השוטפת."
" ההיבט הרפואי הוא הצד המנחה בניהול ותפעול הרשת, רפואה שלמה מבחינתנו זה לא איחול או ברכה, רפואה שלמה היא מטרה, למעשה הכל מתחיל ברפואה טובה. תפישת הרפואה רואה בכל אחד מהמערכים ברשת גורם התורם לתהליך הטיפולי, זה מתחיל בצוות רפואי מנוסה שמורכב מרופאים מומחים ומתמחים בגריאטריה ורפואה פנימית ופסיכיאטריה, צוות סיעודי מנוסה,ציוד מתקדם, חדרי טיפולים ייחודיים, זמינות של תרופות וכשכל אלה נתמכים בקשר חם, תזונה מאוזנת, ניקיון, תעסוקה וחיי חברה, כך מרכיבים מערך רפואי שלם. יישום התפישה הרפואית שלנו הוא שליחות עבורנו, שליחות שמובילה אותנו יחד."

נניח שמגיעה משפחה שמעוניינת בפתרון דיור לבן משפחה במצב סיעודי, איזו מעטפת שירותים הרשת מציעה לה?
קוסטה– "הבית שאני מנהל לדוגמא בבני ברק הוא מבנה מפואר ומרווח, היושב בסמוך לצירי תנועה מרכזיים. במבנה יש 10 מחלקות, בהן צוות מנהלתי המורכב ממנהל רפואי מתמחה בגריאטריה, יועצים מומחים בפסיכוגריאטריה, עניים ואף אוזן גרון, מנהלת סיעוד הכוללת: אח ראשי, סגן אח ראשי, אחות חת""ש, אחראית זיהומים, אחראית פצעים ועוד הצוות המחלקתי מורכב מאח אחראי, מטפלים ואחים במשמרות של 24/7. בכל מחלקה ישנו רופא אחראי שמשמש כרופא משפחה לכל דייר ועוקב אחרי מצבו מדי יום. בערב ובלילה נשאר רופא תורן כך שישנו כיסוי רפואי 24 שעות. לבית יש אישור IV הליך המאפשר רצף של טיפול רפואי ומונע אשפוזים מיותרים שלעיתים מזיקים ומדרדרים את מצבם התפקודי והנפשי של הקשישים.  
במקום ישנו בית מרקחת בו הרוקחים דואגים לאספקה מתמדת של תרופות כרוניות וגם אנטיביוטיקה שניתנת בעירוי דרך הוריד. מתקיימים פעילויות תרבותיות, חוגי העשרה, פעילות תעסוקתית בהנחיית מדריכות תעסוקה ופיקוח של מרפאים בעיסוק, ישנם שני  מכוני פיזיותרפיה מאובזרים בציוד חדשני שמתופעל ע"י צוות פיזיותרפיסטים מקצועי ומנוסה, שמסייע להקל ולשמר תפקוד בגיל מבוגר, שנפגע בשל בעיות רפואיות שונות. צוות של תזונאיות קליניות מעורב בטיפול בכל דייר, החל מהרכבת תפריט ועד המלצה ומעקב  בתמיכה תזונתית במצבים רפואיים מורכבים. קלינאית התקשורת, שהיא חלק מצוות רב מקצועי של המרכז, מאבחנת בעיות בליעה ועוזרת במציאת פתרונות לסייע ולשמור על רמה תזונתית תקינה ולעתים גם גמילה מזונדה וPEG
כל דייר מקבל מידי יום שירות אישי של רחצה, האכלה, שירותי כביסה וניקיון, 3 ארוחות עיקריות ביום ושתי ארוחות.
המרכז נמצא תחת אבטחה, ע"י שמירה ומערכת מצלמות במעגל סגור 24/7 ובפיקוח שוטף של משרד הבריאות."

מהו תהליך הקליטה שעובר דייר בכניסה למרכז הסיעוד?
קוסטה– "למעשה יש לנו שני תהליכי קליטה, אחד של הדייר ואחד של בני משפחתו, אנו רואים בדייר ובני משפחתו כמקשה אחת, משפחה שתומכת בחולה סיעודי זקוקה גם היא לתמיכה ומעטפת, פתאום הם נחשפים לעולם שלם של מושגים, צרכים, משאבים ודברים שלא הכירו קודם והם זקוקים לתיווך של המצב וסיוע להתנהל בו. מדובר בדרך ארוכה ולא פשוטה, יש כל כך הרבה גורמים להתמודד מולם ונוסיף גם את העניין הרגשי שמלווה את התהליך שצריך לתת לזה מענה ולעודד את חיזוק הקשר בין הדייר לבני משפחתו, שתורם משמעותית לרווחתו. 
את הדייר קולטים עם התיק הרפואי שלו ולפי מצבו הרפואי ורמת תפקודו מתאימים לו טיפולים רפואיים, תזונה, בדיקות ומעקב, מתקני בטיחות ועוד פרמטרים רבים הקשורים לתפקוד היומיומי שלו, טובת הדייר ורווחתו היא ערך עליון עבורנו. הגדרת מצב סיעודי מורכבת מכל כך הרבה פתולוגיות, מחלות ומצבים רפואיים כך שמצב סיעודי הוא אינדיבידואלי בין אדם לאדם, רמת התפקוד משתנהמאחד לשני, יש מצבים סיעודיים שהתפקוד הקוגניטיבי טוב ואילו התפקוד הפיזי נמוך ויש גם את ההיפך.  
המטרה החשובה מכל היא לאפשר חוויה של חופש וחיוניות גם במסגרת המגבלות הקיימות לכל אחד, כבר ידוע שמצב נפשי משליך על מצב פיזי וההיפך, כך שאנו תמיד רואים אותם יחד ומשתדלים לתת מענה רחב ומגוון."

תחום הסיעוד בישראל התפתח המון מראשית קיומו, בתור מנכ"ל מרכז סיעודי, אילו שינויים ראית במהלך השנים?
קוסטה– "התפנית הגדולה ביותר שאני יכול להצביע עליה היא ברמת השירות והטיפול, איכות המבנה והשטחים הציבוריים, זה מתבטא במגוון רחב  של שירותים בריאותיים, המרכז פועל ברישיון בית חולים שמספק לדייר את השירותים הרפואיים להם הוא זקוק, לצד פעילויות העשרה, מרחבים נעימים למפגשים משפחתיים מחוץ לחדרו של הדייר ודיור ברמה של בית מלון 5 כוכבים. זאת מעטפת שהלכה וגדלה עם השנים."

שניים מהבתים המובילים של הרשת נמצאים בבני ברק היכן שהיה אחוז נדבקים גבוה בתקופת הקורונה וללא נדבק אחד באף בית, איך רשת "ביחד" שאחראית על האוכלוסייה הכי רגישה למצב, התמודדה בתקופה הזאת? 
* הפעלת מצב חירום (הגברת הצוות)
* תגבור צוותים בתוך הרשת (יתרון שאין למוסדות בודדים)
* מיון הצוותים ואיסור כניסה של צוותים שעבדו במקומות נוספים כמו בתי חולים
* מניעת כניסה של המבקרים וכל אדם שלא קשור לטיפול השוטף עוד לפני ההנחיות של משרד הבריאות 
* רכישת אמצעים טכנולוגיים על מנת להבטיח תקשורת של דיירינו עם בני משפחותיהם
* השקעה בהדרכות הצוותים 
* רכישת מלאי גדול של ציוד מגן לפני תחילת הקורונה
* יצירת פלטפורמה דיגיטלית לתיאום ופיקוח על ביקורים 

לסיום מה היית ממליץ למשפחה שמתמודדת בהפתעה עם הצורך למצוא בית אבות סיעודי?
- להבין את המצב התפקודי והרפואי של הקשיש והצרכים שלו
- לבחון בתים ואת שיטת הטיפול שלהם בבעיה הספציפית
- להתייעץ עם גורמים במשרד הבריאות המתמחים בתחום
- חשוב להבין ולזהות את המקצועיות של בעלי התפקידים במרכז ורמת הנכונות שלהם לתת טיפול אישי לקשיש ויחס ואוזן קשבת למשפחתו
- מיקום גיאוגרפי

תודה רבה קוסטה והמשך עשייה מבורכת
קוסטה - תודה ובריאות טובה לכולם                  

קרא עוד »
מידע נוסף
מחירים בבתי אבות, למה זה שונה מבית לבית ועל מה משלמים למעשה
קרא עוד »
הבתים שלנו, הנוחות שלכם
ביחד - רשת בתי אבות
רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים, תשושים ותשושי נפש מאז 1986. בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים ברמה בלתי מתפשרת, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים.
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA