חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

072-395-3726

דברו איתנו

info@beyahad.co.il

כתבו לנו

קדימה | בני ברק | רמת גן

בקרו אותנו

ליטוף חיות ב"מרכז סיעוד וותיקים"

"מרכז סיעוד וותיקים" החל בפעילות של ליטוף חיות במחלקות השונות, כאשר פעם בשבוע מגיע מאלף חיות אשר בבעלותו פינת חי המכילה כ-100 חיות שונות, ממיני זוחלים ועד מיני עופות, כלבים, חתולים וכו'.מאלף החיות מגיע בכל פעם עם חיות שונות ומקיים פעילות הסברה על החיות, על אופן חייהם בטבע ועל ההשפעה של גידולם בשבי (מבויתים), כאשר הדיירים מלטפים את החיות השונות במהלך כל הפעילות, והפעם הובאו לדיירים תוכים ולטאות.

נעשו מחקרים רבים על השפעת השהייה במחיצת חיות על הגיל השלישי, והוצג כי השהייה במחיצתם תורמת לשיפור איכות החיים של המטופלים גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.
בעלי החיים מסייעים לתחושת ביטחון, שיפור יכולות מוטוריות וקוגניטיביות, שיפור התפקוד החברתי וכן הפגה של תחושת הבדידות אצל הקשיש. לקשישים הסובלים מהידרדרות ביכולת התקשורת ומירידה קוגניטיבית, ישנה חשיבות רבה ליחסים עם בעלי החיים. 

הקשר עם חיית המחמד גורם לקשישים להיות חשופים למגוון גירויים כמו: מגע, קול, ריח, תנועה ועוד. גירויים אלו הוכחו כמעניקים לקשישים עניין נוסף בחיי היומיום ומסייעים בהאטת הידרדרות מצבם הקוגניטיבי, מפחית את הפרעות השינה, את אי השקט ואת הנטייה להתנהגות אגרסיבית אצלי חולי הדמנציה, מפחית את השימוש בתרופות פסיכיאטריות אצל חולי אלצהיימר ותורם לתחושת ביטחון ורוגע. נוכחותם נותנת לדיירים תחושה ביתית וחמה ומספקים להם תחושות רגשיות שאינן חווים בדרכים אחרות.

פעילויות
נוספות

קביעת סיור

אנו שמחים להזמינכם לסיור באחד מבתי הרשת

לתיאום סיור השאירו פרטים

דילוג לתוכן