חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

072-395-3726

דברו איתנו

info@beyahad.co.il

כתבו לנו

קדימה | בני ברק | רמת גן

בקרו אותנו

ברוכים הבאים

למרכז עטרת רימונים

ברוכים הבאים

למרכז עטרת רימונים

אודותינו

בית אבות סיעודי גריאטרי עטרת רימונים הוא חלק מרשת "ביחד" המפעילה 5 בתי אבות סיעודיים. עטרת רימונים מונה מחלקות לאנשים סיעודיים ומחלקות מיוחדות לחולים עם דמנציה, אשר מתהלכים באופן עצמאי או בעזרת מקל או הליכון. 7 מחלקות לדיירים סיעודיים, כאשר מתוכן אחת לגברים ואחת לנשים (היחידות בארץ), 2 מחלקות לתשושי נפש ומחלקה 1 לסיעודי מורכב .
מוסדנו בנוי לפי פרוגרמה חדשה של משרד הבריאות, מצויד בציוד הכי חדיש ומתקדם ובעל למעלה מ-30 שנות ניסיון .

החזון שלנו:
אנחנו מעניקים לדיירים שלנו ולבני משפחותיהם את תחושת הבית, תוך ידיעה שיש להם מעטפת מקצועית בטוחה וזמינה וצרכיו הייחודיים יכובדו.
אנחנו שואפים להיות ארגון הקובע סטנדרטים טיפוליים הכי גבוהים בענף האשפוז הגריאטרי בישראל. 
 
הערכים שלנו:
 • אנחנו מחויבים לאיכות ומצוינת בכל פעולה שאנחנו עושים
 • אנחנו מאמינים בטיפול המותאם לצרכים הייחודיים של הדיירים
 • אנחנו דוגלים בשרות אדיב, מגלים גמישות ופועלים בלב רחב
 • אנחנו אחראים על תוצאותינו
 • אנחנו עובדים בשקיפות ובאמינות
 • אנחנו מחויבים לעמוד בזמנים ולספק את השירותים שלנו 
 • אנחנו חיוביים ומחייכים
 • אנחנו תורמים לקהילה – נותנים לזולת וממלאים את הנשמה
 

מרכז סיעודי עטרת רימונים ממוקם מעל מרכז מסחרי-רימונים הכולל סופר מרקט גדול, בית מרקחת, חנויות קוסמטיקה, ציוד לבית, ספרים, חנויות אופטיקה ואלקטרוניקה, גלידריה, קונדיטוריה וסניפי בנקים. במקום עצמו יש לובי גדול ומפואר עם מערכות ישיבה נוחות, מרפסות שמש ופינות מוצלות המאפשרות שהות נעימה מחוץ למחלקות בליווי בני משפחה ומכרים.

המרכז עובד עם כלל קופות החולים: כללית, מכבי שירותי בריאות, מאוחדת ולאומית

קוסטה גרינשפון

דבר מנכ"ל הבית

תפקידנו:

 • לספק שקט נפשי ורוגע לדיירינו ובני משפחותיהם.
 • לאפשר המשך של אורך חיים שאדם ניהל לפני שהצטרף אלינו ולשפר את איכות חייו.
 • להבטיח שאחרי המעבר לעטרת רימונים אדם  ימשיך להיות חלק מהמשפחה שלו.


אז איך עושים את זה?

על ידי בחירה בלתי מתפשרת של צוות המטפל, החל במטפלים ומטפלות אמינים שרואים ערך ומוצאים משמעות בעבודתם היומיומית, שיש להם יחסי אנוש טובים, כבוד ואמפתיה (הזדהות) לקשישים . על ידי בחירה של אחים ואחיות ברמה מקצועית גבוהה שקשובים ואכפתיים, בחירת צוות הרפאים מומחים ומתמחים בגריאטריה ( מחלות הזקנה) שרואים ערך עליון בלמנוע אשפוזים וסבל רב ומיותר לדיירנו. כמו כן, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, תזונאיות, קלינאית תקשורת ועובדים סוציאליים מקצועיים יעשו את המיטב על מנת לשפר את מצבו של הדייר\דיירת שלנו.

אדם מבוגר שהיה רגיל להניח תפילים, להתפלל 3 פעמים ביום ולשמוע  שיעור תורה , ימשיך לשמור על מנהגים מבית אבא בעטרת רימונים גם קריאת ספרים, בישול ואפייה, גינון וטיפוח קשרים חברתיים ילוו אותו אצלינו בעטרת רימונים. 

אדם אינו מתנתק ממשפחתו, ההפך הוא הנכון ,אני רואה בבני משפחה שותפים מלאים וסביבה תומכת כי הם מכירים את ההורה שלהם הכי טוב מכולם. אני מנחה את הצוות ופועל בשקיפות ושיתוף פעולה מלא בכל דבר, החל מטיפול הרפואי-תרופתי, תעסוקה, עידוד וסיוע ביציאה לאירועים משפחתיים או ביקורים ובילוי מחוץ לבית אבות.

מנהלי ראשי התחומים של הבית

יבגני גליצקי

מנהל שירותי סיעוד

ראיד דסוקי

סגן מנהל סיעוד

ד"ר רימה רפפורט

מנהלת רפואית מומחית בגריאטריה

ד"ר טטיאנה בורבנקוב

רופאה כללית

שרה מלר

ראש תחום עבודה סוציאלית

אביגיל אביני

דיאטנית

מוריה שוהם

ראש תחום פיזיותרפיה

טובה סיימון

ראש תחום ריפוי בעיסוק

אתר גלגולי

קלינאית תקשורת

מור תנעמי

אחראית תחום ריפוי פצע

מזל בן דיין אלמליח

מנהלת קשרי לקוחות

המחלקות שלנו

בית אבות "עטרת רימונים" בבני ברק שייך לרשת "ביחד" המפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים, תשושים ותשושי נפש. בבית האבות יש מחלקות ייעודיות לתשושי נפש ומחלקות סיעודיות, ביניהן מחלקה ייעודית לגברים ומחלקה לנשים. יש מחלקה סיעודית מורכבת שעובדת עם כל קופות החולים.

הדיירים בבית אבות "עטרת רימונים" זוכים לתנאים ברמה גבוהה, לטיפול מסור על ידי צוות מקצועי ומנוסה, לשירותי רפואה וסיעוד במקום עצמו, לתזונה מותאמת אישית, לשירותי דת ועוד. כמו כן, הדיירים נהנים ממגוון טיפולים המותאמים למצבם הבריאותי והסיעודי, לדוגמה ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, ולתכנית פנאי עשירה ומגוונת הכוללת בין השאר טיפול באמנות, חוגי יצירה, מופעי תרבות ומוזיקה, הרצאות אורח בנושאי אקטואליה, דת, תנ"ך, היסטוריה ועוד.

בבית אבות "עטרת רימונים" ישנן 7 מחלקות סיעודיות, ביניהן מחלקת אחת ייעודית לנשים בלבד ומחלקה ייעודית נוספת רק לגברים. במרכז הסיעוד המודרני והמתקדם בבית האבות כל הציוד הנדרש למטופלים, לרבות מיטות נוחות עם מזרנים מיוחדים בהתאמה למצב הסיעודי של הדייר, אבזור נדיב וברמה גבוהה במיוחד, לחצן קריאה ליד כל מיטה, ציוד עזר לניידות, ציוד בטיחותי להגנה על בריאותם ובטיחותם של הדיירים כגון מעקות נירוסטה במקלחת ובמיטה, כסאות רחצה ייעודיים למניעת נפילה או החלקה וכדומה.

מרכז הסיעוד תוכנן בקפידה בהתאמה לצרכים הייחודיים של מטופלים סיעודיים, המחלקות מעוצבות ומציעות אווירה נעימה ומרגיעה, וזאת במטרה לאפשר לדיירים במקום ליהנות מאיכות חיים גבוהה, לשמור על כבודם וחירותם ולספק גם למשפחות הדיירים תנאים נוחים בעת ביקורם במקום.
 
השירות במחלקות הסיעודיות מותאם באופן מושלם ואישי לצרכי המטופל ומצבו הבריאותי והנפשי. השירות כולל בין השאר טיפולי פיזיותרפיה על ידי צוות מוסמך ומנוסה על מנת לשמור על ניידות מקסימלית של המטופל, טיפול באמנות ובמוזיקה, טיפול עם בעלי חיים וכדומה. כמו כן, הדיירים זוכים למגוון פעילויות העשרה, לרבות חוגים, הרצאות ומופעים. מדי יום יש תכנית העשרה מגוונת למשך שעתיים לפחות.
 
כדאי לדעת כי המחלקות הסיעודיות בבית האבות הותאמו מראש לגילאים ולמצבים קוגניטיביים ורפואיים שונים, ישנה הפרדה בין גברים לנשים על מנת לאפשר לשומרי מסורת ודתיים לזכות בתנאים הנוחים ביותר בהתאמה למצבם ולאמונתם. 
 

שתי מחלקות לתשושי נפש בבית אבות "עטרת רימונים" תוכננו ועוצבו לפי סטנדרטים גבוהים במיוחד כמו חדרי אירוח במלון יוקרתי, במטרה לספק אווירה נעימה ואיכות חיים גבוהה לדיירים. החדרים במחלקת תשושי נפש תוכננו במיוחד למטופלים הסובלים מירידה קוגניטיבית, דמנציה, אלצהיימר ובעיות נוספות. רמת האבזור של המחלקה גבוהה במיוחד וכוללת ציוד בטיחותי להגנה מושלמת על הדיירים.

דיירים השוהים במחלקות לתשוש נפש זוכים לטיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר, להשגחה מסביב לשעון, לטיפולים המותאמים למצבם הבריאותי, הנפשי והקוגניטיבי, ולשירותי הערכה וטיפול על ידי פסיכיאטר ופסיכו-גריאטר, לרבות מתן תרופות בהתאם לצורך. משפחות הדיירים מוזמנות לבקר במקום כל שעות היום, ניתן לבקר את הדייר עד השעה 20:00.
 
במחלקה מיוחדת לטיפול סיעודי מורכב מוענקים, לאורך כל שעות היממה, שירותי רפואה מתקדמים על ידי רופאים ואחיות המוסמכים ומוכשרים לטפל במצבים המורכבים המאפיינים את דיירי המחלקה. טיפול זה ניתן במשך כל שעות היממה כולל רופא תורן בדומה למחלקה פנימית בבי"ח במחלקה הסיעודית. 
 
 
המחלקה פועלת תחת רשיון מיוחד של משרד הבריאות, ומוצעים במסגרתה שירותים רפואיים שאינם ניתנים במחלקה הסיעודית הרגילה, כמו גם טיפולים פליאטיביים (תומכים) הכוללים סיוע רב-תחומי מקיף בהתמודדות עם מחלות סופניות. 
בנוסף לצוות הרופאים והאחיות, הדיירים במחלקה נהנים ממעקב וטיפול של תזונאי מוסמך המסייע לשיפור במצבם של פצעי הלחץ, מתוכנית אישית של מכון הפיזיותרפיה המלווה את בית ההורים, ומפגישות תכופות עם עובד סוציאלי ומרפא בעיסוק. 
שירותים אלו מהווים חלק חיוני ובלתי נפרד מהטיפול והשיקום במחלקה לטיפול סיעודי מורכב. בעת הטיפול והשהייה במחלקה, הצוות הרב-מקצועי המטפל בדיירים שואף לסייע לשיפור מצבם של המטופלים ככל הניתן, והרופאים המומחים והאחיות המנוסות עושים את המירב על מנת לאפשר המשך רצף טיפולי במחלקות השונות בבית ההורים. 
 
המחלקה מזוודת (מצוידת) בציוד ומכשור מתקדם המסייע להתמודד ולטפל במצבים המורכבים והמסובכים אותם המחלקה אמורה להכיל.

 

שירותים נוספים

טיפול רחב ומגוון עם שירות מקיף, טיפול מסור ודאגה מתמדת.

הרשמה לניוזלטר

לקוחות מספרים

היום ה 3.5.20 פגישה בבית אבות. בשורות טובות של היום. בני ברק. לאחר סגר במדינה, כולל עיר בני ברק, של חודשיים עקב משבר קורונה, היום התקיימה פגישה עם אמא שלי. עטרת רימונים לראשונה ביצע יום הורים פתוח, בהתאם לתקנות של משרד הבריאות כמובן. ללא סרטים ומידע שגוי. צוות בית האבות עושה מאמץ גדול, יחד עם הגנה על הדיירים. אני רוצה להודות אישית למנהל בית האבות, גרינשפון קונסטנטין, שיצא אישית היום לפגישות עם המשפחות, שסוף סוף הצליחו לראות את הקרובים היקרים שלהם. נראה השתתפות ומקצועיות של הצוות בתנאים האלה, שמבצע השגחה רפואית של יותר מ7 מחלקות אשפוז ודיירים עם מחלות רקע קשות. הפגישה שלי עם אמא התקיימה היום, בשעה 10 בבוקר, עם הודעה והכנה מראש והחתמה על כל הטפסים הנדרשים כולל הצהרת בריאות. התראנו במשך כחצי שעה, עם שמירה על המרחק וללא מגע פיזי. היה אפשר גם להצטלם ולהסריט, וגם למסור חפצים הכי נדרשים לאחר בדיקתם של הצוות. הדיירים היו כולם נקיים, מסודרים, לבושים בהתאם למזג האוויר, והיה מובן שהם כל כך התגעגעו לשמש, לאוויר צח ולמשפחות. בליווי של אנשי צוות ועובדות סוציאליות. האווירה של משהו טהור וטוב לב ודאגה. לכל השאלות של המבקרים תמיד התקבלו תשובות מהצוות. היה מסודר גם שיבוץ וזמן של כל אחת ואחד. מכל הלב, אנחנו מאוד מעריכים ומודים לכם, צוות היקר על העבודה זו הכי קשה, וסבלנות כלפי הדייר. במהלך הסגר נלקחו בדיקות ולפי התשובות אין אף דייר שהוא חיובי או נשאי הוירוס!! המון תודה שוב לכל אחת ואחד מהצוות של בית אבות עטרת רימונים!! בתודה מראש ובכבוד רב

רפיקוב יוליה

שלום לכולכם. שמי תמירה לנג תושבת מטולה ורציתי לספר לכם על בית מופלא שנקרא עטרת רימונים בבני ברק. הגעתי אליו כמו בחיים עצמם במקרה,אמא היתה אמורה להגיע לבית סיעודי אחר ומסתבר שאף שסוכם לא שמרו לה מקום,ואז כמו שנרשם בכוכבים הגעתי לפגישה עם רינה, פגישה עניינית מאירת פנים סיבוב במחלקות להכרות וההתרשמות היא מופלאה. אמא הגיעה לעטרת רימונים והתקבלה למחלקת ספיר בסבר פנים יפות לחדר מטופח ונקי עם דיירת נוספת. סדר היום הצוות הייחודי והמקצועי עם הר של סבלנות עזר לאמא להסתגל וטיפל בה במסירות אין קץ לא ברור מאליו. הגעתי בכל פעם והופתעתי שוב ושוב מכל פרמטר, ניקיון צוות ,אווירה טובה ובעיקר לראות את השיפור והשמחה אצל אמא שלי שמצבה הוא מורכב וקשה. אבא שלי ביקר כמעט כל יום והתקבל על ידי הצוות באהבה ובכבוד. אבי חלה ונזקק להוספיס ושוב רינה הנדירה קיבלה אותו במיידי למחלקת סיעוד מורכב בשכנות לאמא. הוא נפטר תוך שבועיים ,כשהוא עטוף חמלה דאגה ואהבה מן הצוות לנצח יהיו בליבי על רגעי החסד הללו. אמא כמו שידעה שמעה את קריאתו של אבא ונפטרה גם היא בהפרש של שלושה שבועות. גם היא נעטפה באהבה מסירות ורוך עד נשימתה האחרונה. אין לי מספיק מילים לתאר את הערכתי לבית המיוחד הזה,מאחלת למי שמתלבט להגיע,להיות סמוך ובטוח שהטיפול הוא בסדר גודל שאין לתאר ושיקירינו מצויים בבית פשוטו כמשמעו,אני והורי זכינו מאחלת לכולנו בריאות איתנה אושר ושמחות. ממליצה בחום ומכל הלב אין דברים כמו עטרת רימונים.

תמירה פדרמן לנג

לקוסטה, רינה, אביגיל ולכל צוות תרשיש רימונים היקרים מאד!! אנו מכירים כבר חצי שנה עברנו יחד בקשות, הארות, שאלות וכמובן גם תודות אבל דומה שהתקופה האחרונה תיזכר כתקופת המגפה עם התחינות: אבא לבדו, לא מבין מה קורה ולאן נעלמה משפחתו הוא רגיל שמגיעים כל יום לבקרו בבקשה, אנו חייבים לבוא ולראותו! רק לרגע, לכמה דקות, רק שיחת וידאו קצרה עם אמא, עם אשתו. אולי לפני השינה אכנס לרגע לומר לילה טוב? מבטיחה לא להתעכב ולצאת מיד כחלוף מספר דקות וכמובן ללא ספק עם מסכה, כפפות וכל ההגנות!! אתם כבר יודעים איזו נודניקית אני מסוגלת להיות... אבל לא!! רבתי זו היתה התשובה, לפי ההוראות – אין יוצא ואין בא! זו סכנת חיים ליקיריכם, הסברתם שוב ושוב ונעלתם את הדלת על בריח ומנעול. כעסנו, מרדנו, התחננו, נדנדנו ואפילו גם קצת נעלבנו.. סגרתם לנו את אפשרות הביקור ואפשר לחשוב שאתם עצמכם כן בבידוד... אבל כחלוף יום ועוד שבוע שעובר נותר לנו להודות בצדקתכם הגובר על שבשום אופן על חיי הדיירים – לא הסכמתם להמר. נתתם את נשמתכם ימים כלילות שהטיפול המסור ימשיך ללא ליאות. חשבתם על קשיינו ואיך להקל עלינו, על המשפחות והודעות לתיאום שיחות וידאו עם הדיירים, החלו נשלחות גם מטעמכם וגם ביוזמת המטפלים במחלקות. ואף הרב יעקב היקר נרתם לעזרה והפשיל שרוולים והמשיך להושיט יד ולסייע מכל הלב לכל המטופלים. נכון, זה עדין קשה ומאתגר עד מאד וכל יום שעובר וחג הפסח קרב, השאלות גדלות אבל אתם ממשיכים ועומדים כחומה בצורה עד שה' יעזור ונעבור בשלום את זו התקופה. תודה לכם על שאתם שומרים ומגנים על לנו היקרים, תודה על שאתם בסבלנות ראויה לשמה ממשיכים ולנו עונים. תודה על הרצון הכן והמחשבה איך להקל על המשפחות והדיירים שללא ספק חיים קלים אנו לכם לא עושים... על כך ועל עוד הרבה יותר ושבע"ה עוד שנים רבות נמשיך מתוך בריאות אתכם להלל.

דבי פנחסי בשם כל המשפחה

צרו קשר

קביעת סיור

אנו שמחים להזמינכם לסיור באחד מבתי הרשת

לתיאום סיור השאירו פרטים

דילוג לתוכן