חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

072-395-3726

דברו איתנו

info@beyahad.co.il

כתבו לנו

קדימה | בני ברק | רמת גן

בקרו אותנו

פרויקט פיזיותרפיה – הנאה בהנעה

שיפור חיי הגיל השלישי באמצעות תנועה!

בהנחיות משרד הבריאות, ועל פי ארגון הבריאות העולמי ( WHO): "פעילות גופנית בגיל המבוגר חיונית להזדקנות בריאה ותורמת לשמירה על הבריאות, לשיפור התפקוד היומיומי ולעצמאות".

פרויקט "הנאה בהנעה" החל לפעול במטרה לענות על הצורך הזה
גם לאנשים מבוגרים שלא עסקו בפעילות גופנית כל חייהם מומלץ להתחיל להיות פעילים בגיל הזִקנה. פרויקט "הנאה בתנועה" מתאים את הפעילות הגופנית כך שתהיה בטוחה גם עבור אנשים עם מחלה כרונית או מוגבלות.במרכז הגריאטרי "עטרת רימונים" כחלק ממערך הפיזיותרפיה, הוחלט השנה לשים דגש על פעילות גופנית, מותאמת לדייר הסיעודי/ לדייר תשוש הנפש כחלק משגרת חיים בריאה, ועידוד כל דייר למצות ולהגיע לתפקודו המירבי.כחלק מההערכות לפרויקט הותאמו תרגילים לרמה התפקודית של הדיירים, וגם צוות הפיזיותרפיסטים, ביצע מספר תרגילים, צילם וכתב הסבר לכל תרגיל. יצר פוסטרים ועמדות תרגול, בעזרת גומיות טרה בנד.התוצאה הינה ארבעה מוקדים שבהם קיימים פינות תרגול "הנאה בהנעה", לשיפור יכולת פיזית בצורה נגישה לכל דייר.

המטרות העיקריות הן: 
עידוד לפעילות גופנית והעלאת מספר התרגולים בשבוע.- על פי מחקרים והמלצות משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי, כדאי לבצע פעילות גופנית בין 5 -30  דקות לפחות  3 פעמים בשבוע. כדי להגיע למספר פעמים, יש להוסיף על שעות הטיפול הפיזיקלי. לכן הועלתה המחשבה לאפשר ולהנגיש לדיירים מכשור פשוט, והמלצות לתרגילים אקטיביים, שניתן לבצע בישיבה בכיסא גלגלים, במתחם המיועד לכך. באופן כזה, הדירים בכל שעות היום יכולים לבצע תרגילים.

השגת תפקוד מירבי של הדייר- בעת פעילות אקטיבית, הדיר משפר יכולות תפקודיות. על מנת להשיג אכילה ושתיה עצמאית, עזרה בהגיינה אישית וכד', הדיר ישפר את טווח התנועה, כח השרירים של הגו והגפיים ובהדרגה יוכל להתקדם להשגת מטרות אלו בחיי היומיום שלו.פעילות פנאי- הדייר הסיעודי, יכול ליהנות מפעילות גופנית, כחלק מפעילות הפנאי שלו. שיפור מצב רוח- ידוע הקשר בין פעילות גופנית לשחרור חומרים המעלים את מצב הרוח וההרגשה הטובה. בנוסף, כאשר הדייר מרגיש תחושה מסוגלות ועשייה, הוא נתרם ומצב רוחו משתפר. צוות הפיזיותרפיה הזמין את כל הדיירים, והמשפחות לבצע תרגילים, לשפר יכולת תנועה וליהנות.

הדיירים מספרים: "מהתרגול עם הגומיות אני מקבל כוח וזה מזכיר לי את הזמנים שעשיתי ספורט ושחקתי כדורגל. הפעלת הידיים עוזרת לזרימת הדם והשרירים נמתחים".

יוזמות הפרויקט  מוריה שהם, מנהלת שירות פיזיותרפיה "עטרת רימונים" בני ברק ושרה קאהן, פיזיותרפיסטית אחראית מחלקה לתשושי נפש "עטרת רימונים" בני ברק מספרות : תהליך ההטמעה של הפרויקט מצריך זמן ותרגול, ניכרת עליה במוטיבציה של הדיירים לפעול, לגשת ללוח ולעבוד תוך הבנה וזיהוי של דמויות מוכרות מחייהם ומחיי בית האבות והצוות". 

פעילויות
נוספות

קביעת סיור

אנו שמחים להזמינכם לסיור באחד מבתי הרשת

לתיאום סיור השאירו פרטים

דילוג לתוכן