חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

072-395-3726

דברו איתנו

info@beyahad.co.il

כתבו לנו

קדימה | בני ברק | רמת גן

בקרו אותנו

14.2

יום השואה בבתי רשת ביחד

ביום השואה יוקירו חיילי צה"ל את הדיירים הוותיקים במסגרת פרויקט "פרח לניצול"! 

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה פנה צוות בית עטרת רימונים, של רשת "ביחד" לפרויקט "פרח לניצול" שהוקם במטרה לאפשר לחיילי צה"ל לבקר ניצולי שואה ולהקשיב לסיפורם המרגש. הצוות שלח למובילי הפרויקט רשימה מעודכנת של למעלה מ50 ניצולי שואה השוהים בבית והחיילים הכינו תעודה עבור כל ניצול.ביום הזיכרון לשואה  יגיעו לבית האבות "עטרת רימונים"  עשרה חיילים שייכנסו למחלקות וישוחחו עם ניצולי השואה, בבית מתגוררים ניצולי שואה עם סיפורי חיים מעוררי השראה על התופת שחוו, שרדו קשיים ואתגרים רבים והם פה כדי לספר לדורות הבאים את סיפורם ולשמר את המורשת היהודית ויחלקו להם תעודות.

אחת מניצולות השואה ששוהה בבית האבות "עטרת רימונים" בבני ברק היא סרפימה גרינגר,  סרפימה נולדה ב-6 במאי 1931 ברוסיה. שני הוריה היו נכים, אביה היה חרש-אילם ואימה חירשת .סרפימה הייתה הבת הבכורה במשפחה ואחריה נולדו אח ואחות קטנים. כאשר החלה מלחמת עולם השנייה לקחה סרפימה את כל מטלות הבית על עצמה וטיפלה גם בהוריה ובאחיה, והמשיכה בדאגה לכל צרכי המשפחה במשך 4 שנים עד שהמלחמה הסתיימה  בגיל  10 חשה שהתבגרה מאד עקב האחריות והמצב בו הייתה נתונה. בזמן המלחמה היא הייתה מביאה מזון  לבני משפחתה לפי הקופונים שחולקו. אביה היה מקבל 450 גרם לחם ליום ושאר המשפחה 300 גרם לבן אדם ביום (פחות מפרוסת לחם אחת) ..סרפימה אוהבת פעילויות שונות ובמיוחד מעולה במתמטיקה . היא אוהבת לספר על חייה ולמרות שחיה חיים לא פשוטים היא  שומרת על אופטימיות וחיוך תמידי .

בבית לאזרחים וותיקים של רשת ביחד במושב קדימה מתגורר אליהו קיצוני,  שנולד ב-13 ביולי 1942 בסופיה שבבולגריה להוריו סופי וניסו קיצוני.  בשנות המלחמה אביו ניסו, גויס לצבא הרוסי במטרה לסייע במלחמה בגרמנים. אליהו , יחד עם אחיו ליאון ושמואל גדלו בבולגריה יחד עם אימם- ללא אביהם לאורך כל שנות המלחמה הקשות, וללא ידיעה כלל על מצבו ומה עלה בגורלו. בתום שנות המלחמה הקשות והעקובות מדם, באורח נס אבי המשפחה חזר הביתה והמשפחה שוב התאחדה. משפחת קיצוני עלתה ארצה יחד בשנת 1948 והתגוררה בבת ים..

הנהלת עטרת רימונים מוקירה את פועלם של ניצולי השואה ומודה לפרויקט "פרח לניצול" על העשייה למענם.

רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה.

הרשת מונה חמישה בתים, המתאימים לכל קשת האוכלוסיות. מחלקות סיעודיות מותאמות לצרכי הדיירים, חלק מבתי הרשת מכילים שירותים ומגורים המתאימים במיוחד למגזר הדתי.

כתבות
נוספות

קביעת סיור

אנו שמחים להזמינכם לסיור באחד מבתי הרשת

לתיאום סיור השאירו פרטים

דילוג לתוכן